Motivatsioon – sõber või vaenlane?

Täna on ideaalne päev selleks, et rääkida motivatsioonist. Olen siin aegajalt lugenud, kuidas mõni ei leia motivatsiooni trenni tegemiseks ja tal pole kunagi olnud n-ö trennisoolikat. Teised ei leia motivatsiooni söögitegemiseks, sest see olevat liiga suur aja- ja energiakulu. “Mässamine” nagu öeldakse. Ma siis otsustasin rääkida, mis mind motiveerib.

Nimetu kujundus

 

Kõige viimase lükke trenniks andis see mõistmine, et mul pole jaksu enda imelise 2-aastase lapsega tegeleda ja mängida ning ütleme nii, et ta on rohkemat väärt. Seega, aitäh väike E, et andsid oma emale selle vajaliku viimase tõuke! Aga kuidas ma ennast ikkagi motiveerin minema jooksma, kui õues on miinuskraadid, libe või veel hullem – lörts selline, et esimesel sammul saab jalg märjaks? Kõige suurem motivaator minu jaoks on “oma aeg” – hetk, kus Sul on veenev põhjus, miks abikaasa peaks lapsega jääma ja Sina saad oma mõtteid mõlgutada. Mu hea sõbranna ütleb, et tema joostes ei mõtle, vastupidi – pea on täiesti tühi. Minul on risti vastupidi – kõige paremad (äri)ideed tulevad just joostes! Kui ükskord arvas mu abikaasa, et me võiksime koos jooksma minna, siis ma tundsin, kuidas see mind ärritas, sest siis see ju ei ole MINU aeg enam. Praeguse seisuga käin endiselt üksi jooksmas. Minu teine motivaator on eesmärgid – ja siinkohal mitte isegi kaalukaotus vaid eesmärk (kunagi elu jooksul) joosta ära maraton (42,2 km) ning läbida rühmatreeneri koolitus. Mõlemaks on vaja vormisolekut (nii füüsilist ehk silmaganähtavat kui ka vaimset). Nii et, kui paljusid motiveerib võistlust teistega, siis mind motiveerib võistlus iseendaga – soov tõestada iseendale, et ma suudan paremini! Eile ma näiteks leiutasin lõpuks kodukandis ringi, mis pikkuselt 7.5 km ehk katab ilusti ära Maijooksu distantsi. Eilne trenn: 7,5 km, 53 minutit (48 min jooksu+5 min kõndi). 

Nüüd siis selle toiduga. Kas ma tõesti mässan päevad läbi? Üldse mitte. Tuletagem meelde, et enamus meist Fitlapitajatest on päevad läbi tööl. Nii ka mina, vähemalt nädala sees. Kuidas mu päevad siis välja näevad? Hommikuti ma patustan (suhteliselt külma südamega, sest ka tervislik eluviis ei tohiks stressirohkeks osutuda) – ma teen ja söön hommikuti sama putru nagu mu pere teised liikmed. Seal pudrus on pisut suhkrut, seal on piima, seal on tükike võid. Ja ma ei kaalu neid kuidagi, ei üht ega teist koostisosa. Ja joon kohvi PIIMAGA. Hommikusöök on see minu patt, et hoida enda vaim ärksana ja meel rõõmsana. Ma ei kaalu, mõõda ega tee muid imesid. Teen pudru nii, nagu seda aastaid olen teinud. Üks väike vahe on – võtan endale tunduvalt väiksema koguse ja söön endiselt kõrvale kas kohupiima või kodujuustu ning puuviljalist. Üldjuhul lõunasöögi tööle kaasa teen koos eelneva õhtusöögiga (st teen topeltkoguse, millest ühe poole võtan järgmisel lõunal kaasa). Kui lähen töölt koju, siis vaaritan taas õhtusöögi, samadel kriteeriumitel. Lõuna ja õhtu olen alati kavas, ilma igasuguste patustamisteta. Söön kõrvale enamasti kurki ja tomatit (teatavasti on see vabavara, mida võid närida palju jaksad, endiselt toidukordade AJAL, mitte vahel). Mõnikord, kui tean, et päev kodust eemal on pikem, teen kaasa ka hilise õhtusöögi, mille söön tegelikult lõuna- ja õhtusöögi ajal. Kaks parimat asja, mis Fitlapi retseptid mu ellu on toonud – vähem stressi, sest enam ei teki küsimust, mida perele süüa teha ja kohe kindlasti mitmekesisema toitumise. Minu jaoks ei ole vahet, töötad Sa öösel või päeval, süüa pead endiselt tegema nii muidu kui ka kaasa.

Nüüd on ainult puudu veel raamat “Magusaga kaalust alla”, et saaksin jätkata oma kirge – küpsetiste tegemist! Ja ühed head toidukarbid ka, sest praegused on väga nigelad. Nii et kui teil on soovitusi kvaliteetsete karpide osas, siis kuulan huviga.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s