Kaalulangetuse 10 põhialust: 1/10

Kaalulangetuse põhialustele hakkasin ma mõtlema just tänase naistepäeva puhul (muide, head naistepäeva, naised!). Põhialused on need, mida vajan selleks, et päriselt efektiivselt ja edukalt kaalu langetada. Kui neid ei ole, siis kaalulangetus ebaõnnestub. Need põhialused on minu isiklik seisukoht ja vaatenurk, mis pole kuidagi teaduslikult tõestatud ega ühiselt kehtivad kõigile. Algselt oli plaanis kirjutada lihtsalt kõik 10 siia üles. Esimest kirjutades avastasin aga, et koos sisuavamise ja lisakommentaariga (mis on niiiiii olulised!) tuleb juba üks punkt terve postituse pikkune. Et keegi ei peaks lugema terve päeva vaid minu postitust (sest siin lehel on veel palju imelisi ja kasulikke blogisid), siis teen hoopis selle jätkuteemana. Ma ei luba, et see tuleb 10 erinevat päeva – vabalt võib mul tekkida aeg ja tuju hoopis mitu tükki päevas kirjutada, sest mina ei kirjuta blogi ennekõike selleks, et tasuta kasutust saada, vaid ikka emotsiooni ajel ja selleks, et ka Sinul, hea lugeja, tekiks uusi mõtteid, soove, eesmärke!

1. Sinu pere ja lähedased toetavad Sind.

See ongi põhjus, miks ma täna sellele TOP10-le mõtlema hakkasin. Nimelt, naistepäeva puhul ootas mind hommikul kingituseks kauaoodatud raamat “Magusaga kaalust alla”. Nagu ma 6. märtsil enda blogis “Motivatsioon – sõber või vaenlane?” kirjutasin, et ma tahaksin seda raamatut, et jätkata enda küpsetamiskirega ka fitlapitamise ajal. Aga mitte see raamat polnudki täna põhiline. Mu abikaasa oli lisaks öösel kell 2 töötanud selle nimel, et hommikul oleks mind ootamas ka kook, mis pärit sellest raamatust ehk minule kavakohaselt täiesti lubatud. Olgu öeldud, et see oli tema elu esimene isevalmistatud kook üldse. Kahtlemata on täna üks läbi aastate üllatusrohkem ja pisaraidkiskuvam naistepäev!

Ma tõepoolest tunnen, et mul on alates esimesest Fitlapitamise päevast olnud olemas minu perekonna toetus. Minu abikaasa ja laps hakkasid koheselt toituma minu menüü alusel (olgugi, et meil on kodus pisut ka asju, mis on ainult neile, nagu soolavõi, hommikuhelbed jne, mis neile alati maitsenud on – las söövad!). Minu abikaasa hakkas üsna pea samamoodi jooksmas käima (eelmainitud motivatsiooni postituses on kirjas ka see, miks me koos jooksmas EI käi) ning minu kahe ja poole aastane tüdrukutirts otsustas, et tahab ka trenniriideid, et emmega koos trenni teha. Nad on lõpetanud ära krõpsude söömise ja krõbistavad suurima hea meelega hoopis kapsast. Kui mul tekib tunne, et ma ei jaksa täna trenni teha, siis on mu abikaasa see, kes leiab viisi, kuidas mind diivanilt püsti saada. Pärast seda, kui enda sõpradele-tuttavatele teada andsin, et pean siin toitumis- ja trennisaagat, olen saanud ka neilt väga palju kiidusõnu ja infot, et mulle elatakse siin blogis kaasa. Kaks sõpra on kirjutanud, et olen nende silmis nii tubli naine, et minu blogi lugedes otsustasid nad samuti trenni minna. Nagu ikka ütlen alati: kui suudan MINA, suudad ka SINA!

Olgugi, et eile kaalusin ennast (72.1), siis naistepäeva puhul otsustasin veelkord kaalule astuda – 71.9 kg!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s