Kaalulangetuse 10 põhialust: 2/10

Eile alustasin järjejuttu teemal kaalulangetamise 10 põhialust, mille eesmärgiks on välja tuua need kümme kõige olulisemat aspekti minu jaoks, milleta mu toitumis- ja trennisaaga ei oleks pooltki nii motiveeriv. Eilset tõde saab lugeda SIIT. Selle tõe lõpetuseks lisaksin veel siia ühe pildi oma kodustest tugipostidest, kes eile hoopis kahekesi toas trenni tegid samal ajal, kui mina õues jooksin.

2. Sinu ainus (ega peamine) eesmärk ei saa olla kaalu langetamine.

Naljakas eks? Sellepärast ma ju (väidetavalt) Fitlappima hakkasingi. Või kas ikka hakkasin? Ühel ilusal päeval sattusin lugema Jaak Roosaare raamatut “Rikkaks saamise õpik”, kus ta soovitas üles kirjutada KÕIK enda elueesmärgid. Nii palju, kui sulest tuleb. Parimal juhul võiks neid 100 olla tema meelest. Mina sain 43, kui õigesti mäletan. Teate, nende eesmärkidega on see naljakas lugu, et kui Sa nad kirja saad, siis suure tõenäosusega unustad enamus neist ära, aga aasta-kahe-kolme pärast üllatud, kui palju neist on täide läinud ainult seetõttu, et Sa oled need enda jaoks sõnastanud. Ma päriselt soovitan teil kõigil seda proovida teha. Minul tuli eesmärke reisidest koolitusteni ja unistuste elukohani jne. Niisiis olid seal ka sellised eesmärgid (võimalik, et pisut teises sõnastuses, ka selle postituse nimel ei suvatsenud ma oma nimekirja veel piiluda) nagu “Joosta maratonil”, “Saada rühmatreeneri paberid” (pidades siis koolituselt saadavat tunnistust silmas) jne. Ja salamisi on need kaks mul ALATI hingel olnud. Seega, ei, ma tegelikult ei tulnud siia kaalu langetama, mitte peamiselt – sest mul ei ole vahet, kas ma kaalun 65 või 55, kui mõlemal juhul suudan ma saavutada eelmainitu.

Ja seepärast see üks minu põhitõdesid ongi. Kui Sa nui neljaks tahad kaotada kilosid, siis oled nukker igakord, kui astud kaalule ja näed, et kaal pole vähenenud.. või veel hullem – seda on juurdegi tulnud. Proovi aga seada endale hoopis teine eesmärk (ja kolmas ja neljas kui vaja või kui eelmised saavutatud), mille saavutamine mõjutab loomulikult Sinu kaalu ja tervist ka (olgem ausad, praegu oma 71.9 kg ja 5 nädalase jooksupraktikaga ma isegi ei julgeks unes näha maratoni jooksmist..), aga mis ei ole kinni grammides. Las tuleb see 500g hoopis juurde, kui ta tahab – Sa oled endiselt imeilus, Sa oled endiselt sama hea inimene ja Sa oled endiselt teel enda eesmärkide saavutamiseni, sest need mõnisada grammi ei mõjuta seda kuidagi. Proovi ka!

Minu ja kõigi minu väljakutsetega, mille endale esitanud olen, saab end kursis hoida minu INSTAGRAMIS – pilte näeb seal kindlasti rohkem ja tihedamini, kui siin blogis. Jagan enda mõtteid ja kogemust teiega avameelselt kahel põhjusel – olen motiveeritum, kui tean, et teised hingavad mulle kuklasse ning loodan, et suudan ka teisi tegutsema motiveerida. Ära otsi vabandusi, otsi lahendusi!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s