Kaalulangetuse 10 põhialust: 3/10

Kes veel ei tea, siis olen enda jaoks välja mõelnud 10 pidepunkti, mis aitavad minu toitumis- ja treeningsaaga õnnestumisele kaasa. Lingin postitusse alati ka eelnevad punktid, kui Sul peaks olema huvi ka neid lugeda.

1. Sinu pere ja lähedased toetavad Sind.

2. Sinu ainus (ega peamine) eesmärk ei saa olla kaalu langetamine.

3. Sa ei otsi vabandusi trenni tegemata jätmiseks.

Halb ilm? Sa elad Eestis (tõenäoliselt suurem osa lugejatest elab siin), mida Sa siis ootad? Sul on valida, kas teed trenni 3 päeva aastas (kui see ilus ilm on) või trotsid ilma. Oled Sa kunagi mõelnud sellele, et toas saab ka trenni teha? Päriselt!

Pole aega? Igakord, kui ma selle peale tulen, siis arvutan peas kokku, kui palju ma käesolevas päevas olen aega kasututele tegevustele raisanud – Facebooki seina tühikerimisele, teleka vaatamisele, mitte millegi tegemisele (viimast õnneks on väikelapse kõrvalt suhteliselt vähe). Ja võid kindel olla, et saan tulemuseks vähemalt kahe trenni ajamahu.

Oled lapsega kodus? Kahe ja poole aasta jookul ei tea ma ühtegi päeva, millal ma ei oleks saanud teha vähemalt 30 minutit tubast trenni. Nii ütlengi endale! Nüüd, kui tüdruk on juba parajalt suur, siis teeb ta lihtsalt minuga kaasa – tegemata sellepärast küll midagi ei jää!

Pole sobivaid riideid? Ha-ha-ha. Ma reaalselt pidasin seda kunagi vabanduseks. Nüüd ma ütleks endale: tee paljalt!

Oled väsinud? No selle vabanduse tõrjun tagasi ühe lihtsa asjaga – iga päev, kui hakkan trenni tegema, kaob väsimus ja tuleb energia. Iga päev, kui trenni lõpetan, olen energiast tulvil. Niisiis, väsimus segab Sind? Parim viis sellest lahti saada on keha trenniga üles äratada!

Ja parim on minu eilne vabandus. Panin lapse magama ja kuna olin juba 40 min pikali olnud, siis oli keha puhkeseisundis ja minu vabandus oli “Mis ma sellest kehast ikka äratama hakkan.” Istusin 20 minutit veel diivanil ja mõtlesin, et nüüd oleks juba trenn põhimõtteliselt tehtud. Suurest ängist iseenda vastu (ja kuna keha oli nagunii taas ärganud passimise ajal) tõusin püsti, panin trenniriided selga ja tegin selle tubase treeningu ära.

Ma tõmbasin eile alla sellise äpi nagu “30 Day Fitness Challenge”, kus ma siis otsustasin kesktaseme 1. plaani järgi teha kõikide kategooriate (üld-, käte-, jalgade jne treening) 30-päevase väljakutse korraga. Eilne tubane treening osutus u 30-minutiliseks.

Ühesõnaga, aegajalt pean endale meelde tuletama lauset “Ära otsi vabandusi vaid lahendusi!” Ja üldiselt on praegune eluolu selline, et ainult õhtused trennid on võimalikud. Ideaalis näen, et aprillist teen siiski trenni hommikuti ja siis ei saa enam eilne vabandus rolli mängida. Ja mulle meeldib selle äpi hüüdlause: “It never gets easier you just get better” (See ei muutu kunagi kergemaks, Sina muutud lihtsalt paremaks)

Eile sain kiidusõnu, et isegi näost olen juba täitsa teine! Võtan seda kui komplimenti, mulle polegi kunagi mu lõualott meeldinud! (Meenub “Armastus kolme apelsini vastu” etendusest fraas/vabandus – “See on mul lapsest saati selline – spagettide söömisest”, kes kõhutäie naerda tahab see vaatab lingilt pooleteise tunnist etendust!)

Hea lugeja, tule ikka tagasi, räägime varsti jälle! Vahepeal aga võid mulle kommentaarides teada anda, millised on Sinu kõige sagedasemad/vaimukamad/ajuvabamad vabandused läbi aegade!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s