Kaalulangetuse 10 põhialust: 4/10

Kuidagi juhtub nii, et igas põhialuses, millest rääkida tahan, saan veenduda päev enne postitust. Eelmised kolm põhialust leiad siit.

1. Sinu pere ja lähedased toetavad Sind.

2. Sinu ainus (ega peamine) eesmärk ei saa olla kaalu langetamine.

3. Sa ei otsi vabandusi trenni tegemata jätmiseks.

4. Sa ei lase kaalulangetusel muutuda enesepiinamiseks.

Selleks, et motivatsioon püsiks, on minu jaoks ülioluline mitte ennast piinata. Näiteks – kui ma päriselt risoto seest, mille kogu perele olen teinud, üritaks kaaluda, et saaksin õige kaalu riisi, seeni ja liha, siis ma läheks hulluks. Sama hulluks, kui siis, kui keegi ütleks mulle, et ma ei tohi kohvi peale piima panna, kui ma seda mujalt maha ei arvesta (!?!). Jah, ma mõistan, et see kõik on oluline, kui Sa enda kehagramme loed, aga jumala eest – peab ju säilima mingi mõnu ka kõige juures? Ajab ikka juuksed halliks küll, kui Sa panid kogemata 10g rohkem hapukoort ja siis kraabid seda uuesti maha toidult.
Eile otsustasin tühjalt kohalt, et teen hoopis õhtusöögi patukorrana. Sõin ikka kõiksugu asju ja mitte vähe, nii et oli halb olla isegi lõpuks. Aga selle arvelt olin motiveeritud tegema nii 30 min tubast trenni (oma 30 Day Fitness Challenge raames) kui ka sinna otsa veel 7.25 km jooksu õues lörtsi sees.

Ja tunnen end siiani väga hästi! Olgu, tegelikult tubane challenge annab käsivartel ja kõhulihastel tunda, sest mu pisike E lisas enda kehaga mulle 14 kg lisaraskust osadel harjutustel!

Ma imestan, et on neid, kes tõesti teevad eraldi süüa endale ja perele, et olla veendunud, et kõik on koguseliselt õige. Müts maha! Mina teen perele ühiselt süüa ja kaalun üldiselt enda osa välja, ja seeläbi ei tunne ma ennast neist kuidagi eraldunult. Mina olen veendunud, et motivatsiooni säilimiseks pean endale aegajalt lubama ühtteist – 10g kogemata rohkem lisatud hapukoort, tilgake piima kohvil ja toidu kaalumist ilma koostisosi eraldi paaniliselt kaalumata. Ma pean säilitama kaine mõistuse. Ma pean tahtma seda elu pikemalt kui kaks nädalat elada!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s