Kaalulangetuse 10 põhialust: 5/10

1. Sinu pere ja lähedased toetavad Sind.

2. Sinu ainus (ega peamine) eesmärk ei saa olla kaalu langetamine.

3. Sa ei otsi vabandusi trenni tegemata jätmiseks.

4. Sa ei lase kaalulangetusel muutuda enesepiinamiseks.

5. Sa ümbritsed end kaalulangetust toetavate komponentidega.

Teadvustan endale, et postitus võib olla pisut terav. Seega, Sina, kes Sa pole harjunud minu otsekohesusega, hinga sügavalt sisse! 

Selleks, et enda eesmärgid saavutada, peab mul olema selleks toetav keskkond. Kui esimeses punktis rääkisin toetavatest inimestest, siis praegu ei pea ma silmas ainult neid, vaid ka kõike muud. Tulles aga korraks tagasi inimeste juurde, siis mina ei mõista, mis pere see on, kes oma liiget ei toeta? Mis mees see on, kes sööb krõpsu diivanil lösutades samal ajal, kui ta naine kõigest väest end kokku püüab võtta, et tervist parandada? Mina ei suudaks. Ausalt. Ütlen käsi südamel, mina läheks sellise mehe juurest ära. KODU on see koht, kus mul peab olema hea. Koht, kus ma ei pea tundma, et pean täiel jõul pingutama selleks, et mul oleks hea. Ja suhe on see, kus mul peab olema turvaline ja ma pean tundma, et mind toetatakse. Kõiges hullus ja vähemhullus, mis mulle pähe tuleb. Mina tean, et nii minu mees, kui ka minu tütar on Maijooksul raja ääres huilgamas ja kaasa elamas ning ainult sellises suhtes tahan ma olla igapäevaselt. Enne seda käib muidugi mu tütar ka lastejooksul ära, sest ta sai enda kauaoodatud trenniriided nüüd 🙂

Minu kodus ei tohi olla krõpse. Ma tean, et need maitsevad mulle. Ma pole neid küll ammu söönud, aga nad maitseks mulle ka praegu. Seega, targem on neid enda kodust eemal hoida. Las teised patustavad asjadega, mis mind nii väga ei ahvatle, kui nad just peavad patustama. Peaaegu mitte millegi muu vastu ei teki mul patustamisisusid, kui need neetud krõpsud.

Mul peab olema veepudel. Kohe, kui pean veetma päeva nii, et peaksin vett jooma tassist, siis võin kindel olla, et ma ei joo tilkagi vett. Pudeliga on mul kombeks juua korraga tühjaks terve pudel või siis lihtsalt pidevalt juua sealt. Kohe, kui see tühjaks saab, täidan selle uuesti ja alustan taas.

Ma pean ennast ilusana tundma. Olen oma trenniriided soetanud sellised, et ainuüksi nende värvid on mulle meeldivad. Kui ma need selga panen, tunnen end ilusana. Nii on tahtmine neid aina tihedamini selga panna. Ja kui nad juba seljas on, võib ju sama hästi ka trenni teha. Täna jooksin 7 km, ajaga 49 minutit (45+4), mis on 2 minutit parem aeg, kui viimasel korral 🙂

Toidu tellin ma üldjuhul Selveri abil koduukseni, et ei tekiks mingeid ahvatlusi. Kolleegid on siiani hädas mõistmisega, et ma ei tarbi magusat ja käivad aegajalt komme ja šokolaadi pakkumas –  olen siiani suutnud keelduda. Noh, 1. aprillist mul enam kolleege pole, siis ilmselt pole ka pakkumisi! 😀 Olgu mul kuitahes kahju selliste inimeste juurest lahkuda. Pealegi – nüüd, kus mul on see imeline raamat, siis saan oma magusavajadused nende kookidega rahuldatud.

PS. Paistab, et isegi mu kodupeeglid on kaalulangetust toetavad, sest ma võin vanduda, et tunnen ennast iga kord peeglisse vaadates ilusamana kui seal “enne” pildil.  Või siis mulle lihtsalt ei meeldi pildid endast? Tegelikult on pildil lihtsalt vale valgus ja pildistaja võttis valest nurgast cool(:D)

Lühidalt öeldes. On oluline enda jaoks teadvustada, mis on või võivad olla Sinu suurimad tagasilöögid, et neid juba eos ennetada. Seega ütle mulle, hea lugeja, mis on Sinu kõrgeimad tõkked ja vastupandamatud ahvatlused? Ja kui Sa selle juba välja ütled, siis vasta mulle: oled Sa ka lahendusele mõelnud või närid ainult probleemi kallal?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s