Kaalulangetuse 10 põhialust: 7/10

Muide, mul sai täna 6 nädalat Fitlappimist. Tähistasin seda selle aja täiuslikuma ja maitsvaima hommikusöögiga: õuna-kodujuustu pannkoogid, koos hilisõhtust laenatud viiendiku profeel (ahjuõuna) jogurti ja neljandiku pirniga.

1. Sinu pere ja lähedased toetavad Sind.

2. Sinu ainus (ega peamine) eesmärk ei saa olla kaalu langetamine.

3. Sa ei otsi vabandusi trenni tegemata jätmiseks.

4. Sa ei lase kaalulangetusel muutuda enesepiinamiseks.

5. Sa ümbritsed end kaalulangetust toetavate komponentidega.

6. Sa ei lase ebaõnnestumisel oma motivatsiooni langetada.

7. Sa sead endale vahe-eesmärke (ja planeerid ka nende saavutamisel preemia)!

Olen õppinud, et tihtipeale on minu jaoks pisikeste eesmärkide saavutamine palju põnevam, kui suurte eesmärkide saavutamine. Enamasti seetõttu, et ma tavaliselt mõtlen enda jaoks häid preemiaid välja. Näiteks ükskord, kui leidsin ühe huvitava tööpakkumise, siis kõhklesin endas, kuniks mees ütles “Kui kandideerid, saad uue kleidi, kui saad tööle sinna, siis võid nädalavahetuseks spasse minna.” Arvake, kas ma kandideerisin? Muidugi!

Oma praeguse saaga jooksul on mul ka need pisikesed eesmärgid olemas. Nii numbrilised kui mittenumbrilised. Näiteks, kui ma ühel hetkel kaalun 69.7 kg (mis on minu normaalkaalu ülempiir, aga siiski NORMAALKAAL, kus ma ammu olnud pole), siis ostan endale uued trenniriided (mul on mingi õudne kriipiv armastus Labellamafia vastu tekkinud – selle Hers ajakirja süül, mille ma BeFIT konkursil osalemiseks soetama PIDIN.). Ongi vanad juba veidi närbunud, eriti õuetrenni omad. Kui ükskord on mu puusaümbermõõt 98 cm ja vöökoht 76 cm, siis ma ostan endale Ridikylist 38 suuruses (kehassehoidva) kleidi. Sest noh, ma pole ikka ammu saanud selles suuruses kleiti kanda, kui see just pole sellise lõikega, et näeb ikka välja nagu 40-42. Kui ma käin Maijooksul edukalt ära (see tähendab ei sure poolel teel joostes ega jäta jooksu pooleli, eriti hea, kui jooksen kogu 7km kordagi kõndimata), siis ma lähen veedan ühe öö vSpa-s, et enda elu esimest jooksu(võistlust?) tähistada!

Kas Sina oled ka endale soovinimekirja teinud, mida ja millal endale lubada koos õlalepatsutusega tubliduse eest?

PS. Sorry, kallis abikaasa, et Sa neist (minu planeeritud) rahalistest väljaminekutest sellisel kujul teada pidid saama. laugh heart

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s