Kuidas saada 3 päevaga mees Fitlapi toite sööma..

Ma olen siin pisut lugenud neid jutte sellest, kuidas mehed/naised/lapsed pole nõus Fitlapi toitumiskavas samu toite sööma, mis “võitleja” (nii kutsun mina neid, kes on võtnud nõuks liikuda tervislikuma iseenda poole). Huvitav, millest see tuleb? Kartulipüree ja kotletid ei ole ju mingi müstiline toit, millest keelduda? Kas võib olla, et osalt serveeritakse perele mõtet kui “dieeti”, milleks mina kohe kindlasti ei julgeks Fitlapi pidada. Hakkasin seepeale mõtlema sellest, et huvitav, kuidas minu omad lihtsalt hooga kaasa hüppasid plaaniga? Aga ega tegelikult see nii mustvalge polnud. Ma olin lihtsalt kaval. Kuna laps on vaid 2-aastane, siis tal pole suurt võimalust nõus või mittenõus olla (jah, ta võib küll pärast maitsmist keelduda söögist ja öelda, et talle ei maitse, aga ega ma endale ka päris maitsetuid asju ju teha ei tahaks), aga see-eest on mul ju abikaasa! Nimelt algas minu teekond perega nii..

Ühel päeval kirjutasin (jah, me suhtleme üksteisega Facebookis või Gmailis peamiselt tööpäeviti) mehele, et tead, hakkan toitumiskava jälgima, mis peale ta ütles, et loodab, et keegi päris nälga ei jää ja ta tatart sööma ei hakka. Ma siis teavitasin teda, et tegelikult ta juba eelneval õhtusöögil sõi selle kava järgi. Ja see isegi väga maitses talle (riis hakklihaga). Maitses kõigile. Järgmiseks päevaks oli talle kohale jõudnud, et kasutan toidus PALJU rohkem küüslauku ja sibulat, mis on talle alati meelt mööda olnud ja mida mina olen pigem tagasihoidlikult kasutanud. Win-Win.

Kokkuvõtlikult:

  • Esimene päev tee söögiks midagi täitvat ja maitsvat, eriti hea kui mõni hea valik sellest, mis mehele muidu meeldib. Peaasi – ära jäta muljet nagu Fitlap oleks DIEET (see sõna ise on väga halva meki külge saanud).
  • Teisel päeval teavita teda oma uuest teekonnast, millega ta enesele teadvustamata juba tegelikult kaasa tulnud on. Mis siis enam, kui koos edasi, eks?
  • Kolmandal päeval lisa menüüsse veel rohkem tema lemmikuid. Kui neid ei leidu vabavara seas (mis on kõige lihtsam, sest Sa ei pea neid tingimata endale toidu sisse keerama), siis lepi see üks päev veel tema lemmikute söömisega.

Ja neljandaks päevaks peaks iga mees aru olema saanud, et olles nõus Fitlapi toitumiskava järgi sööma ta saab paremini ja mitmekesisemalt süüa. Mina ei sunni oma pere kaalu hoidma ega langetama, selleks pole põhjust. Seega, ma ei kaalu neile välja nende osa, nad söövad nii nagu jaksavad. Väike E enamasti ei jaksaks oma portsu ära süüa, sest ta on liiga väike, aga tihti läheb see ülejääk ka hoopis mehele. Hundid söönud, lambad terved. Ja minu ees ei söö keegi krõpse, sest kõhud on täis ja meeled rõõmsad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s