Kaalulangetuse 10 põhialust

1. Sinu pere ja lähedased toetavad Sind.

2. Sinu ainus (ega peamine) eesmärk ei saa olla kaalu langetamine.

3. Sa ei otsi vabandusi trenni tegemata jätmiseks.

4. Sa ei lase kaalulangetusel muutuda enesepiinamiseks.

5. Sa ümbritsed end kaalulangetust toetavate komponentidega.

6. Sa ei lase ebaõnnestumisel oma motivatsiooni langetada.

7. Sa sead endale vahe-eesmärke (ja planeerid ka nende saavutamisel preemia)!

8. Sinu toit peab olema maitsev.

9. Sa ei näljuta ennast (ja tarbid piisavalt vedelikku)!

10. Sa armastad iseennast ja usud endasse.

Teatavasti osalen ma BeFit2017 konkursil (loe SIIT) ja eile (või oli see üleeile) avaldati siis osalejate galerii. Erinevaid osalejaid saab jälgida nende blogide ja Instagrami kaudu. Seepeale tekkisid minul mõningad mõtted (nagu ikka kipub minema).

Kui Sa iseendaga mitte kunagi rahul pole, iseennast armastada ei oska, kas siis on eesmärgi saavutamine üldse võimalik? Kui mu eesmärgiks on ütleme 57 kg, aga vaatan peeglisse ja pean ennast ikka paksuks.. siis sean eesmärgiks 53 (mis minu parameetrite juures on juba normaalkaalu alampiir ehk sealt edasi saab ainult alakaalu), aga peeglisse vaadates tundun endale ikka õudne, siis.. kui kaugele veel minna? Ja kas seda ei nimetata juba üheks teiseks haiguseks? Luban teil endale malakat anda, kui ma 57 kiloselt ennast paksuks nimetan. Ehk ikka nii hullusti ei lähe, sest ma ei pea ennast ka praegu üüratu suureks, olukord võiks olla veel nii palju hullem. See aga ei tähenda, et ma olukorda parandada ei tahaks.

Ma kujutan ette, et kui ma igal hommikul peeglisse vaadates tunneksin ennast koleda, paksu ja mõttetuna, siis mul oleks nullmotivatsioon paremaks muutumise nimel tõmmelda. Ausalt! Sest ilmselt ma oleksin veendunud, et paremaks ma nagunii võimeline pole. Aga praegu on pigem vastupidi – tunnen end iga päevaga aina paremini. Tänagi imetlesin end peeglist – nägu on juba peenem ja juuksed hoidsid kuidagi oivaliselt hästi (vaatamata sellele, et olin bed head – see stiil sobibki minuga vist).

Sõlmi enesega rahu. Armasta oma keha ja vaimu ning toida neid tervislikult. Palju olulisem kergemaks inimeseks saamisest on saada paremaks inimeseks!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s