Kui oled rööbastelt maas.

20170520_111755Ma ei ole suutnud vahepeal mitte midagi öelda ega kirjutada. Nagu ma viimases postituses kirjutasin, siis pärast Itaalia reisi kaotasin järje ja ei saanud kuidagi tagasi ree peale. Noh, läks nii, et enne jõudis kätte uus reis (spontaanne perepuhkus Türgis), kui end kätte võtsin. Ja veel suurem draama oli see, et isegi Maijooks jõudis enne kätte, kui minu motivatsioon tagasi tuli.

Mäletan, et kui ma jooksule ära registreerisin (siis kui motivatsioon oli laes ja ma muudkui jooksmas käisin veel), siis ütlesid mitmed, et kui juba regatud, siis tunned vähe suuremat kohustust kohale minna. Nii ta läkski – olgugi, et ma polnud trenniks leidnud vähimatki motivatsiooni, siis läksin ma kohale. “Vähemalt proovin ära!” Selle 7 kilomeetri jooksul oli sadu erinevaid mõtteid.. peamised neist – “järgmisel aastal treenin eelnevalt rohkem”; “järgmisel aastal võtan veepudeli kaasa”; “ma enam ei jaksa”; “ma teen selle ära”; “järgmiseks jooksuks ostan teised riided” (pidasin silmas lühikesi pükse ja lühikeste käistega pluusi käisteta maika asemel). Üldises pildis ei oodanud ma, et rada on nii suurel määral lauspäikese käes ja nii vähesel määral varjus. Ei oodanud ma ka, et mõni jooksjatest ootamatult kõndima hakkab, kuigi loogika ütleb, et sellisel hetkel võiks need inimesed ise raja äärde hoida, mitte jooksjad ei peaks mööda “põldu” põiklema nende tõttu. Olen lugenud osalejate kommentaaridest, et “miks üldse pannakse end jooksule kirja, kui juba esimese kilomeetri lõppedes kõndima hakatakse”. Selle kohta on mul oma arvamus, ma ei nõustu, et neid kõndima hakkajaid peaks kuidagi halvustama või kohustama neid järgmisel aastal valima kõndijate seltskond. Isegi kõige enam treeninu võib hakata end halvasti tundma – kõik päevad ei ole vennad. Lauspäike, võibolla vähene uni, mida registreerimisel oodata ei osatud, vähene vedeliku tarbimine või lihtsalt kehvem enesetunne, kui eelneval kuuel kuul. Nagu ma ikka inimestele soovitanud olen – püüdke mõista enne, kui hukka mõista! Minu aeg sel aastal oli 45 minutit 24 sekundit, jõudsin sellega 2293. kohale.

Maijooksu elasin üle ja teenisin enda V Spa puhkuse sellega välja. Uus eesmärk oleks 9. septembril Sügisjooksul 10 km joosta. Kui aga keegi teab, kuidas saada tagasi regulaarne treening ja toitumine, siis ootan kõiki nõuandeid! Kas personaaltreener aitaks? Treeningkaaslane? Nädalaks toidu ette tegemine, et ei tunneks nii suurt aja- ja energiakulu, kui toidukorraks ette valmistama peab? Tean, et TEGELIKULT ei olegi seal selliseid suuri kulusid, aga just see laiskus midagi valmistada on mu suurim patt praegu. Palju lihtsam on lihtsalt midagi haarata. Aga kui oleks haarata karp valmisportsuga, siis soojendamine ehk ei tunduks nii koormav? Aga kui üldse tegeleks kõigepealt ainult toitumisega ja saaks kilod alla ning siis, kui otseses mõttes KERGEM trenni teha, siis hakkaks uuesti jooksma ja jõutrenni tegema? Mis Sina arvad?

Sain nädalavahetusel lugemissoovituse – Alexandra Heminsley “Kuidas minust sai jooksja”. Vaatame, kas see ehk annab mu praegusele motivatsioonile teise hoo.

One comment

  1. Ma usun, et aitaks nii personaaltreener kui treeningkaaslane. Treeningkaaslane hoiaks kindlasti motivatsiooni üleval, tegin ise kunagi kokkuleppe sõbrannaga, et nüüd hakkame koos trenni tegema ja siis oli küll väga mõjus see paar kuud 😀 Ent päris personaaltreener tõstaks motivatsiooni ilmselt 5x rohkem, sest esiteks sa maksad ilmselt suure summa selleks ja teiseks koostad siis plaani ja siis sa ju tahad järgida seda. Siiski, kuna sa nii tublilt võtsid selle treening-toitumisplaani kätte selle aasta alguses, siis ma usun,et suudad uuesti jõuda tagasi eesmärkide juurde ka ilma personaaltreenerita. Võibolla kui sügiseks ei ole motivatsioon tagasi tulnud, siis tasub seda treeneri varianti kaaluda 🙂

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s