Kuidas minust jõusaalihunt sai

11. septembrist alates on mind märgatud MyFitness Postimajas personaaltreeneri Liivi Kivimäe käe all higipisaraid valamas. Täpsemalt võtan osa Liivi treeningprogrammist “Treeni Targalt”. Millest selline otsus tekkis ja mis minust saanud on?

sport-2726735_960_720

Kolm korda nädalas avan voodis silmad kell 5.30, et jõuda 6.10 rongile, et jõuda 7.30 algavasse trenni. Ikka veel mõtlen, et kui mul oleks vaja iga hommik ennast lihvida, kui palju varem ma siis ärkama peaks.. kohutav. Veel kohutavam on see, et täna, neljanda trenni lõpuks, ma isegi arvan, et ma suudaks ärgata veel varem ehk siis trenn võiks alata veel varem, et jõuaks selle personaaltrenni ja töö vahele teha veel ühe kardiotreeningu, et muusikast veel omamoodi laeng saada päevaks.

Eriti huvitavaks teeb kogu selle treeningperioodi kaks asjaolu:
1. Ma olen jõutreeningus täielik võhik.
2. Me teeme iga päev erinevaid harjutusi.

Põhjus, miks ma algselt sinna trenni läksin oligi tegelikult teada saada, milliste vahendite ja treeningharjutuste abil saaksin jõusaalis oma keha vormida. Saada lahti enda võhiklikkusest ja hirmust jõusaali ees.
Tänaseks tunnen end eriti uhkelt, et olen teinud oma elu esimesed lõua- ja kangitõsted. Olgugi, et algselt tundub, et personaaltreeneri teenust tarbides puhub rahakotis tuul rohkem, kui asi seda väärt on, siis tegelikult nii see päris ei ole. Kui mul ei oleks Liivit, siis ma oleksin neljast hommikust pooltel või enamatel leidnud mustmiljon vabandust, et trenni mitte minna. Leiutasin isegi enda jaoks hashtagi #liiviarmueianna, sest no tõesti, ma vean end läbi (valu ja) väsimuse trenni ja ta suudab motiveerida mind 30 kg kangiga tõstma? Selliseid naisi ei ole palju, kes mulle nii motiveerivalt mõjuks. Ja nali naljaks, aga minu treeneriks ei saakski olla inimene, kes nunnutab ja koguaeg armu annab – seega see on ikka pigem positiivses mõttes öeldud. Mulle meeldib, et minu võhiklikkust ei tehta maha ja tõepoolest jagatakse mulle teadmisi, et tulevikus ka ise hakkama saaksin. Kunagi ma vist kartsingi personaaltrenni minna, kuna täieliku algajana oli häbitunne. Igatahes – algajad (ja mitte algajad) – soovitan teil Liiviga ühendust võtta. Küllap ta oma programme edaspidigi ellu viib 😉

Neli päeva trennis käidud ja juba näen, kuidas jõud tuleb (ja Liivi raskustaset muudkui tõstab..). Taaskord rõhutan, et minu jaoks on hea enesetunne ja tervislikkus olulisem, kui puhas kaalunumber. Kõige vähem loeb mulle ilmselt KMI, sest sain kiirelt aru, et kui lihaseid ka tahaks endale, siis KMI ei ole mingi näitaja. Esimestel päevadel näiteks hakkas mu kaal hoopis tõusma.

Pilte minu treeninghullusest näeb ka INSTAGRAMIST, kuhu postituste vaatamiseks ei pea Sa isegi sisse logima.

Kas Sina oled kunagi personaaltreeneri teenuseid kasutanud? Kuidas Sulle meeldis? Milliseid treenereid julged soovitada ja milliseid mitte? Või kui Sa ei ole, siis miks Sa ei ole ja kas plaanid? Mida pead personaaltreeneri puhul oluliseks? 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s