Mis toimub ühe naise peas!?

Viibisin vahepeal viis päeva Bulgaarias messil, mida võiks tõlgendada kui noortega töötajate teadmiste pada. Kokku oli enam kui 100 osalejat 36st riigist, nii et teadmisi pajas oli ikka tõesti omajagu. Aga mitte otseselt selle messi detailidest ei tahtnud ma rääkida. Vaid sellest, kuidas ühe naise (jah, minu!) pea pärast seda töötama hakkas.

Sa saaksid kõvasti naerda, kui loeksid minu vestlust minu abikaasaga – kui seda vestluseks saab nimetada. Pigem on see nagu Marge monoloog, mis hüppab ühelt teemalt teisele nagu jänes kevadisel aasal. Ja seejuures iga mõte on NO NIIII HEA! ja iga järgmine on NO NIII HEA! Koguaeg pirn põleb. Kastis sees ja kastis väljas. Vahet pole.

5641472816_053dd9b66a_o.jpg

Ainult eksamiteks ei taha see aju valmis olla. Igatahes. Sa ilmselt tead, kui raske on niigi meestel naisi mõista? Noh, minu oma ilmselt ei pea üldse enam järge ja on arusaamisest loobunud.

Tulin Bulgaariast tagasi miljoni mõtte ja mõne konkreetse uue projektiideega. Pidin lausa looma endale arvutisse Notebooki, et need kõik ruttu kirja saada. Mul on kodus umbes kümme märkmikku, milles kõigis on paar lehte täis kirjutatud ja kõik. Siis tulid uued mõtted ja uued märkmikud.. Kas kellelgi on veel haigus märkmikke koju osta? Ega enne Notebooki tegemist kirjutasin ma ka abikaasale, et pean vist poodi märkmikku ostma minema (ma ju olen Tartus sessil ja märkmikku pole kaasas). Õnneks, enne kui tema midagi vastata jõudis, sain ma isegi aru, et mul on kodus neid piisavalt. Seega, natuke guugeldamist ja avastasin, et Google Sites rahuldab minu vajadusi ideaalselt. Lisaks hoian seda bookmarkside ribal, nii et see on mul alati silme ees, kui uus idee tuleb. Niisiis, Google Sites it is. 

Ja et sealse lehe loomisest mulle väheks jäi, siis lõin enda osaühingule TM Training OÜ ka Facebooki lehe. Kes veel ei tea, siis eelmise aasta oktoobris oli see, kui mul tekkis idee luua MTÜ Noorte Koolitus, et noortega projekte ellu viia. Siiani säravaim ühistegevus on kindlasti olnud see, et käisime noortegrupiga suvel käimismaratonidel. Sain noored toast välja, jess! Ja lausa 42 km toast välja. Aga, siis jäi MTÜst veel väheks ja 2016. aasta detsembris lõin lisaks osaühingu. Sest kui MTÜ tegeleb peamiselt noortega, siis tegelikult on noortega töötajatega tihtipeale veelgi enam vaja tegeleda.

Ma olen alati olnud pisut selline “kui mõte tuleb, siis tee ära” inimene olnud. Pikemalt tagajärgedele mõtlemata, sest ma tean, et tegemata asju kahetseda on mul palju raskem, kui tehtud asju kahetseda. Mis tehtud, see tehtud, eksole! Kas Sul on ideid, mida Sa juba pikemat aega seedinud oled, aga kuidagi algust teha ei suuda? Mis Sind takistab? Kas ma saan Sind aidata? Mitte, et ma tahaks, et kõik oleks minumoodi jänesed aasal, aga see on üks maruhea tunne, kui Sa teed seda, mis Sulle päriselt meeldib, südame värisema ja silma särama paneb. 🙂

Ja täna, kui keegi küsib, kus ma töötan, siis ikka veel vastan ma, et ma olen töötu. Ei tea, mitu ettevõtet peab üks inimene looma enne, kui lõpetab selle töötu jutu ja alustab ettevõtjaks olemist?

PS. Kui juba keskkondadest juttu tuli, siis on üks, kus ma loon kõike – sünnipäevakaartidest postrite ja blogipäisteni välja – http://www.canva.com
Natuke visuaale tänasest canva-chillist, kus ma enda OÜ teenuseid pildile püüdsin panna:

 

3 comments

  1. Olen sinuga 100% nõus! Vähe sellest, et nad kaubanduskeskustes norivad, nad saadavad ettevõtetele ka kirju, nii kooli alguse puhul, kui jõulude paiku. Mina olen arvamusel, et inimene või ettevõte, kes on piisavalt heal järjel, et kedagi toetada, on ka piisavalt haritud ja teadlik, et leiab ise enda südamelähedase heategevusviisi. Olgu selleks siis kasvõi mõni oma lähedane või oma kogukonna vähemtoimetulev pere, mõni erivajadustega, eakaid, noori, asenduskodusid, loomi vms toetav fond või MTÜ jne. Noh, tutvustavaid reklaame võiks muidugi levitada, aga just selles võtmes, kes me oleme ja mida teeme, mitte et andke raha. No ei istu kohe selline otse küsimine eesti inimesele ja enamus annabki selleks, et neist lahti saada. Aga jah, ega raha ei haise, neil ilmselt savi, kuidas see toetus tulnud on…

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s