Vana maja uus ilme ehk kuidas me vannituba renoveerisime

Kui me juunikuus maale kolisime, siis otsustasime, et KÕIGE ESIMENE asi, mida teeme on vannitoa renoveerimine. Emma suur soov oli saada endale korralik pott, sest tema on liiga peps, et kuivkäimlat kasutada. Ja noh, see saunaruum oli ka selline nagu ta oli. Pealegi oleme alati soovinud, et saun asuks majast väljas eraldi hoones. Tundus ideaalne mõte sinna vannituba-wc teha.

Võtsime pakkumisi ja tehti ka. Odavaim pakkumine, mille tol hetkel saime oli 5000+ eurot. Leppisime kokku, et augustis, kui oma autoreisilt Euroopast tagasi oleme, siis alustame töödega. Siis selgus, et üks mees on puhkusel, teeme ikka järgmisest nädalast. Siis tuli välja, et teine läheb kohe puhkusele, teeme ikka ülejärgmine nädal. Rohkem meie ei helistanud ka, mõtlesime, et mingi huvi peab ju ettevõttel endal ka olema. 6 nädalat hiljem nad siis helistasid ka, me ei saanud kahjuks vastata (karma!).

Siis juba mõtlesime, et ah, saame selleta ka hakkama. Käime muudkui edasi teiste kodudes pesemas ja asi klaar. Siis jälle, et oh, kui mugav oleks ikka jooksmas käia õhtuti, kui siis oma kodus pessu saab. Aga mis oleks, kui teeks niiöelda algeliselt? Viskame dušikabiini püsti ja paneme boileri ka. Piisab küll. Otsisime siis selleks kiireks ja lihtsaks tööks tegijat Facebooki grupist “Ehitustööde kuulutused grupp”. Käis vaatamas üks ja teine ja kolmas, kõik lubasid pakkumisi saata. Üks saatis ka. Hinnapakkumine oli seejuures väga detailne, et saaksime täpselt ise otsustada, mida soovime neilt tellida ja mida mitte (kas siis kelleltki teiselt või ise teha..) Hinnapakkumisest nägime, et saaksime “täisteenuse” pisut vähema kui 3000 euroga (meile kõige esimesena tehtud pakkumine oli 5000+, mäletate?). Seepeale otsustasime, et ah, mis minimalism, teeme siis ikka kohe ja täiega! Valisime Ehitusfirma Merivälja OÜ välja ja alustasime koostööd. Koostöö oli sujuv – suhtlus kiire ja professionaalne. Tegijad jagasid hea meelega infot nii vannitoaga seonduva kui ka mitteseonduva kohta.

Optimistlikult arvasid tegijad, et saavad töö u nädalaga tehtud. Ma naersin neile kohe, et ma nii optimistlik poleks ja luban neile kuklasse mitte hingata kui töö venib. Positiivseid asju juhtus ka. Alguses arvasid tegijad, et tuleb keldris vannitoa põrandat toestada, et keegi vett täis vanniga keldrisse ei kukuks. Tööd alustades avastati, et tegelikult on metalltalasid põranda sees päris palju, nii et lisatoestus pole vajalik. Negatiivseid asju juhtus ka. Näiteks avastati, et veetorud on uuendatud kuni majani, ja siis mingisugune 3 meetrine jupp vahetamata jäetud, mis majja sisse tuleb. See vajab väljavahetamist ja siis tuleb paigaldada kauglugemisarvesti. See oli muidugi lausa lugu omaette, sest härra, kes kohal käis (tervitused Kuremaa Envekole!) tundis väga muret, et me selle toru ära vahetaksime, aga veel rohkem huvi äratas ta selle vastu, kes sellised siin elavad ja kus töötavad. Helistas lausa kontorisse, et uurida, kus ma töötan (mind ennast polnud kohal, et rääkida). Väikse koha rõõmud! Ei teagi nüüd, on see hea või halb, et ma siinkandis õpetajana töötan? Igatahes, minu esimene mõte oli ja see püsib peas siiani – toru võin ma ju ära vahetada, aga millal meie vesi enam nõnda kollane pole!?

Nagu arvasin, siis töödega läks pisut kauem, umbes viie päeva jagu kauem. Respekt firmale, et üle läinud aja eest ei küsitud sentigi lisatasu! Päris mitu tööpäeva olime meie üldse kodust ära – nii ka näiteks viimasel viimistlemise päeval. Rõõm oli koju jõudes suur:

Mina ise ei ole veel harjunud sellega, et uus ja ilus vannituba on. Hommikust äratust kuuldes teen ikka veel peas plaani, kuidas lähen käin külmas vetsus ära ja siis lähen teen muud toimingud kraanikausi ääres. Kuniks taban ära, et need on nüüdsest sama ruum ja üldse mitte külm! Igatahes, oleme tänaseni šokist, millist saia oli võimalik sellest s* teha!

received_1163319860493832
Allikas: Ehitusfirma Merivälja OÜ

Arvestades, millisel kujul ruumi me ehitajatele kätte andsime, siis me kohe kindlasti ei oodanud nii imelist tulemust. Aga tegelikult on ikka ju nii ilus ja hubane, et vabalt võiks kogu perega sinna sisse kolida!

Ümmarguselt läks see lugu meile maksma 3800 eurot, mis on ikka palju vähem, kui me oodata oskasime. Vannitoa suursponsorid on K-Rauta ja Bauhof (sponsorlus meie enda kulul :D). Põrandapeegel pärit IKEA-st. Ja tulemust vaadates tõdeme taas, et on ruume, mis on targem jätta spetsialistide teha, kui ise oskust ei oma. 🙂 Nüüd on jäänud vaid pisidetailid viimistleda – ukseliistud, tilkuv veekraan, vanni otsapaneel jne. Ahjaa, ja siis need torutööd, selle vana osa vahetamiseks ka!

Keegi võiks meie katusevahetusele ka nüüd teha pakkumise, mis oleks 25% soodsam, kui senine soodsaim pakkumine!

Jooksvalt saab endiselt meie tegemistel silma peal hoida niinepuu kodu Instagrami kontol: instagram.com/niinepuu_kodu

2 comments

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s